Minu elukutse ja elu kutse on töötada inimestega, olen gestaltpsühhoterapeut ja koolitaja.

Inimese sügavama olemuse uurimine, mõistmine on minu jaoks huvitav. Lisaks professionaalsetele rollidele on mul ka teisi rolle: naine, ema, õde, sõber jne.

Inimestena ühendab meid palju: keha, sarnased vajadused, soov armastada ja olla armastatud, olla aktsepteeritud ja nähtud teise inimese poolt. Teisest küljest on iga inimene saladus oma unikaalsuses.

See, kas ja kuidas inimene ennast ja teisi näeb ning tajub, on erinev. Oluline on ka see, kuidas inimene suhtub sellesse, mida ta näeb, nii endas kui teistes. Neist ja teistest asjaoludest sõltuvad valikud ja tee aktsepteerimiseni, armastuseni, rahulolutundeni ning suheteni nii töö- kui isiklikus elus.

Coaching ja supervisioon on tööga seotud valikute, selguseotsingute ning tõeliste eesmärkide püstitamise ja toetamise protsess.

Meeskonnad ja meeskondade juhid hindavad sageli konkreetseid tööriistu. DISC stiilide avastamine pakkub nii juhile kui meeskonnaliikmetele elevust ja avastamisrõõmu ja aitab planeerida tõhusamaid koostööstrateegiaid. Mis on antud ajahetkel meeskonnale kõige kasulikum sekkumisstreteegia, selgub esmasel intervjuul ja kaardistamisel juhiga või fookusgrupiga.

Teraapia on seotud isikliku elu valikute, selguse ja eesmärkidega. Kindlasti mõjutavad isikliku elu valikud ja selguselejõudmised ka tööelu. Võtan vastu individuaalkliente ja  paare.

 

Haridusest

Lisaks terapeudi, coachi, superviisori ning koolitaja tööle on mul ka koolitöö kogemus  ja olen teinud ajakirjanduslikku tööd. Olen õppinud terapeutiliseks vahendajaks konfliktides.

Praegu töötan nii üksikisikute, paaride kui ka meeskondadega.

Minu olulisemad õpingud

  • DISC sertifitseeritud treener
  • 2016 -2018 Superviisori ja coachi väljaõpe. International Coaching and Supervision Institute
  • 2016-2017 EMDR traumateraapia I tase
  • 2015  Praktiline gruppide juhtimine ja psühhodraama – Moreno keskus
  • 2010-2014  Gestalt kliinilise terapeudi väljaõppe programm – The Gestalt Institute of Scandinavia
  • 2007  Ühise Mure meetodi (Shared Concern method) konfliktide lahendamise instruktor ja terapeutiline vahendaja, tunnistus: Anatol Pikas, Uppsala
  • 2000 Functional analysis in behaviour therapy. K. Althaus-Boss, PhD  Tartu Ülikool, Praktilise psühholoogia keskus.